I MY se představíme

Jak to u nás vypadá?

My v IMI CCI Brno vyrábíme zakázkové tlakové ventily určené do vysoce zátěžových provozů.

Výrobu v České republice jsme zahájili v roce 2002 a od roku 2010 sídlíme v moderních prostorech CTParku ve Šlapanicích nedaleko brněnského letiště.

Naše ventily dodáváme do aplikací a provozů pro ropný průmysl, petrochemii a energetiku. Jsme součástí globální inženýrské skupiny IMI plc, která se specializuje na přesné řízení a pohyb kapalin v kritických aplikacích. Dodáváme inovativní technická řešení napomáhající zvýšení energetické účinnosti a získávání čisté energie.

200

více než 200 zaměstnanců

16

16 CNC strojů

18

již 18 let v Česku

Naše výrobní technologie rozdělujeme do čtyř základních skupin, a to na obráběcí, svařovací, montážní a lakovací technologie.

15900

m² má naše výrobní plocha, což je téměř polovina O2 arény

1300

proškolených minut na jednoho zaměstnance za minulý rok, na to jsme hrdí

66000

hodin bez pracovního úrazu s následnou pracovní neschopností, tím se můžeme pochlubit

12000

kg váží náš nejtěžší ventil, to je přibližně váha jednoho kamionu

Obrobna

Obráběcí technologie

V rámci obrábění rozdělujeme technologie na soustružení, frézování, EDM (erodování) a obrábění nakulato. Obrábíme na CNC, NC i klasický strojích a využíváme standardní i speciální nástroje.

Svařovna

Svařovací technologie

Na svařovně se nám nabízí možnost využívat veškeré dostupné technologie momentálně nabízené na trhu jako TIG technologie (Tungsten, Inert, Gas), SAW (Submerged Arc Welding), svařování plasmou, ruční svařování a žíhání (lokální i žíhání v peci a kalení). Jako jedna z mála firem máme možnost provádět rentgen přímo ve výrobě do 120 mm tloušťky materiálu.

Montovna

Montážní technologie

Následujícím procesem je montáž ventilů. Provádí se ručně dle výrobní a montážní dokumentace na základě dané specifikace, která podléhá přísným kvalitativním normám. Tím je zabezpečen plynulý provoz i v extrémních podmínkách, což se potvrzuje testováním například až do tlaku 1050 bar.

Lakovna

Lakovací technologie

Po montáži je z hlediska výrobních procesů posledním krokem nízkotlaké lakování a v případě požadavku zákazníka lakování technologii „Air less“ splňující požadavky ISO 14 001.

Ze života firmy

Bezpečnost a zdraví

Naše nejčerstvější ocenění pochází z 22. 10. 2019, kdy jsme převzali cenu Státního zdravotního ústavu v kategorii Velké podniky – Podnik podporující zdraví 3. stupně (nejvyšší k dosažení).

Udržování vysokého stupně bezpečnosti a zdraví je jedním z našich klíčových cílů. Od 27. 4. 2012 nedošlo v našem závodě IMI CCI Brno k žádnému úrazu s následnou pracovní neschopností.

Den pro zdraví

Den pro zdraví pořádáme pravidelně přímo v prostorech firmy; zaměstnanci se mohou nechat zdarma namasírovat, absolvovat analýzu složení těla, poslechnout si zajímavé přednášky o zdravém životním stylu nebo si zacvičit a vyhrát i hodnotné poukazy.

CCI akademie

IMI CCI má vlastní akademii pro zaměstnance – její program obsahuje interaktivní workshopy – účastníci získají všeobecný přehled napříč odděleními a zdokonalí se také po softskillové stránce.

Do práce na kole

Firemní týmy soutěží v počtu najetých kilometrů mezi jejich domovem a prací na kole, koloběžce, elektrokole nebo pěšky. Kromě toho jsme vyhlásili vlastní interní firemní soutěž.

IMI CCI Cup

Každoročně pořádáme sportovní den, kdy zaměstnanci soutěží v nejrůznějších sportovních disciplínách v prostorech sportovního areálu Šneksport ve Šlapanicích.

Vánoční večírek

Samozřejmostí je také každoročně pořádaný vánoční večírek, kde se mohou zaměstnanci pobavit a na chvíli zapomenout na každodenní starosti.

Den otevřených dveří

Pořádáme také Dny otevřených dveří pro naše zaměstnance, jejich rodiny a přátele. Posledního Dne otevřených dveří v roce 2019 se zúčastnilo 230 návštěvníků.

Den firem na školách

Každý rok se také účastníme Dnů firem na Vysokém učení technickém v Brně a na Střední škole technické a ekonomické v Brně, kde se vždy potkáme se spoustou nadaných studentů. Pro tyto studenty také pořádáme zajímavé exkurze, během kterých studenty seznámíme s naší výrobou.

Zaměstnavatel roku

V roce 2019 jsme získali ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu do 500 zaměstnanců. Tohoto titulu si velice vážíme a děláme všechno pro to, aby se u nás zaměstnanci cítili dobře.